Ogniska Oporu w Anglii

Ksiądz Paul Morgan,

W ubiegłą niedzielę 22.09.2019 wysłuchałem Mszę Świętą , którą w dostojnym Rycie Trydenckim odmówił Ksiądz Morgan, który w 2017 roku opuścił Bractwo Piusa X, zajmując w jego strukturach wysoką pozycję. Mimo komfortu tej pozycji.., Ksiądz Morgan opuścił Bractwo Piusa X z powodu zmiany kierunku Bractwa Piusa X  –  z  kierunku bezkompromisowego,  dystansującego się od Watykanu heretyzujacego, porzucającego wiarę Świętą  Katolicką , Chrystusową –  w kierunek pełen kompromisów do nienawróconego Rzymu.

Ksiądz Morgan zdecydował się przystąpić do Ruchu Oporu, w którym obrał rolę wykładowcy w Seminarium Ruchu Oporu we Francji oraz pozycję Księdza dla ognisk Ruchu Oporu, który między innymi prowadzi naukę katechizmu dla wiernych...:

https://zascianekporusza.wordpress.com/2017/10/18/ksiadz-morgan-opuszcza-angielski-sspx/

Ksiadz Morgan w kazaniu przestrzegał przed nową religią , zieloną –  “Środowiskową Religią”, “Zielonym Katolicyzmem Posoborowym” gdzie zamiast cześć Panu Bogu Jezusowi Chrystusowi i Jego Przenajświętrzej Matce, jesteśmy popychani oddawać cześć “matce ziemi” żyjąc w bojaźni przed jej zanieczyszczeniem, zamiast żyć w bojaźni bożej unikając zanieczyszceń  grzechami naszej Duszy z myślą o Raju…, piekle i Niebie.

Naturalna ludzka potrzeba wiary w Boga Prawdziwego jest podmieniana i używana na nszych oczach do czczenia  nieprawdziwych ,  naturalistycznych wierzeń, poprzez które oddajemy tam cześć  demonom.

Ognisko oporu w południowej Anglii, jedno z wielu ognisk w Anglii, zorganizowało Mszę  Świętą w świetlicy wiejskiej. Stara, stara wieś ze starożytnym rodem magnackim sięgającym wieków średnich z  tradycyjnym angielskim środowiskiem.

Ołtarz przenośny szybko zbudowano, 30 minut przed Mszą , gdzie “wędrująca ” Ikona Matki Bożej Włodzimierskiej, którą  wysłał Biskup Williamson do wiernych Tradycji Świętej, do Ruchu Oporu – zajęła dostojne miejsce na Ołtarzu Świętym.

 

Przybyło ponad 50 osób; kobiety, dzieci, młodzieńcy i panny, dorośli i starcy i każdy z obecnych był Anglikiem prócz jednej rodziny z Walii. Wszyscy biali ludzie! To był obraz jak piękny sen o katolickiej Anglii! A jednak – to jest Ruchu Oporu rzeczywistość tak ciesząca, tak radująca serca; dziwczynki małe w tradycyjnych chustach, których by się nie powstydziły nasze polskie prababcie. Ich matki również w pięknych okryciach głowy – chustach a nie welonach jak powszechnie dziś się używa w tradycji środowisku w tym w Polsce.

Każdy mężczyzna, od chłopca po starca był w garniturze odświętnym, włącznie z chłopczykiem około 9 letnim, który był ministrantem służącym do Mszy Świętej Księdzu Morganowi.

Przed Mszą Świętą, Ksiądz Morgan wyspowidał  wiernych.

Modlitwa w zachrystii, którą  był kącik w rogu świetlicy z krzyżem, modlitwami i strojem, w które to święte szaty ubierał się modląc zacny Ksiądz.
Intrioit i rozpoczęła się Msza Święta, której kulminacją było przeistoczenie, które uchwyciłem na zdjęciu pokazującym światłość przenikającą Najświetrzy Sakrament, z którego spływa na nas tyle bożych łask, dzięki którym opieramy się światu, szatanowi oraz ciała naszego namiętnościom.

Ksiądz Morgan przestrzegał wiernych przed nawet najmniejszym kompromisem z modernizmem wskazując na upadające w kompromisie Nowe Bractwo Piusa X, które w Afryce posiłkuje się już posoborowymi Księżmi, którzy odprawiają posoborową  tam Mszę Nieświętą.

Na zakończenie jak zwykle wspólne modlitwy końcowe, tym razem przed Ikoną – modlitwa za Rosję !

https://polakortodoks.wordpress.com/2016/07/17/blogoslawienstwomodlitwa-ekscelencji-biskupa-ryszarda-williamsona-za-rosje/

A po Mszy Świętej organizatorzy zorganizowali wspólny posiłek, podczas którego rozmawialiśmy wymieniając spostrzeżenia o zmieniającej się sytuacji w KRK oraz Nowym Bractwie Piusa X.

Długo rozmawiałem z starszą już parą  z Walii, która opowiedziała mi ich historię walki o Mszę Trydencką od samych początków zmian posoborowych od 1968 roku. Przed oczyma podczas rozmowy ukazywały mi się obrazy z filmu przedstawiającego tamte czasy i walkę Katolików i ich konfuzję, dramat:

Po 50 latach posoborowych zmian, rewolucji w KRK, wciąż są Katolicy i Rzymsko Katolicki Tradycyjny Kościół który walczy, wciąż mający tę samą siłę duchową, niepokonalną, wieczną,  sięgającą Nieba, bo miłujący Prawdę , bezkompromisowo miłujący Prawdę  i tylko Prawdę .

JanAPorusza

https://zascianekporusza.wordpress.com/2017/10/18/ksiadz-morgan-opuszcza-angielski-sspx/

This entry was posted in JanPorusza, JAPorusza, Uncategorized. Bookmark the permalink.

3 Responses to Ogniska Oporu w Anglii

 1. pp says:

  “Po 50 latach posoborowych zmian, rewolucji w KRK, wciąż jest (…) Rzymsko Katolicki Tradycyjny Kościół który walczy, wciąż mający tę samą siłę duchową, niepokonalną, wieczną, sięgającą Nieba, bo miłujący Prawdę , bezkompromisowo miłujący Prawdę i tylko Prawdę”

  – dobre

  Like

 2. BrevMeum

  ….You desired to experience everything we experience but sin,
  have mercy on us, Lord Jesus.
  – Lord, you alone are the holy one.

  You called us to love perfectly,
  make us holy, Lord Jesus.
  – Lord, you alone are the holy one.

  You commissioned us to be the salt of the earth and the light of the world,
  let your light shine on us, Lord Jesus.
  – Lord, you alone are the holy one.

  You desired to serve, not to be served:
  help us, Lord Jesus, to give humble service to you and to our neighbors.
  – Lord, you alone are the holy one.

  You are in the form of God sharing in the splendor of the Father,
  Lord Jesus, let us see the glory of your face.
  – Lord, you alone are the holy one.

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s