Biskup poparł Putina. Wcześniej zaprzeczał istnieniu Holokaustu

Kolejna hagada Reptorianow o Biskupie W. z powodu kazania w Polsce… – JAPorusza:

https://www.youtube.com/watch?v=D_P4Gs98Bhs

Biskup poparł Putina. Wcześniej zaprzeczał istnieniu Holokaustu

27 maja 2022 | 16:05 | st (KAI) | Warszawa Ⓒ Ⓟ

SampleFot. YouTube/ Sermons and Conferences of Bishop Williamson

Kontrowersyjny brytyjski biskup Richard Williamson, który w 2008 r. był zamieszany w sprawę o zaprzeczanie istnieniu Holokaustu, podczas jednej ze swoich homilii w Warszawie, wyraził pełne poparcie dla tak zwanej „operacji specjalnej na Ukrainie” Władimira Putina – podała rosyjska agencja prasowa Interfax.

Biskup, który został przed dziesięciu laty wykluczony z bractwa św. Piusa X, (lefebryści) podkreślił, że rosyjski dyktator jest jedynym, który „przeciwstawia się siłom zła”, w przeciwieństwie do brytyjskich i włoskich premierów Borisa Johnsona i Mario Draghiego, a także francuskiego przywódcy Emmanuela Macrona. Zaznaczył, że Putin „nie jest ani aniołem, ani świętym, ale mimo to jest człowiekiem rozsądnym i odważnym”. Zdaniem Williamsona celem Władimira Putina jest faktycznie denazyfikacja i demilitaryzacja Ukrainy, natomiast „głupia Europa podążająca za USA chce zniszczyć Rosję i wojna może stać się jeszcze bardziej zaciekła”. Jego zdaniem „Europa jest bezwzględna, zarówno w świecie, jak i w Kościele”, a jej przywódcy nie zasługują na to, by ich naśladować. Ponadto, według Williamsona, „przygotowują sztuczny głód w najbliższej przyszłości”. Musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby się przygotować. Jest oczywiste, że jedną z kolejnych sztuczek przestępców rządzących światem będzie sztucznie wywołany głód. Przygotujcie się, kupcie teraz wszystko: ryż, mąkę. Przygotujcie się na to, że nie wystarczy jedzenia dla wszystkich” – apelował.

Zdaniem kontrowersyjnego hierarchy także pandemia koronawirusa, to globalny spisek: „Najpierw grali z Covidem, potem z Ukrainą, prowokując Rosję od 2014 r.”. Rosja musiała się bronić. Amerykańscy agenci prowokowali Rosję za pośrednictwem Ukrainy i robili to przez kilka lat. USA były krajem chrześcijańskim, nie katolickim, ale w większości protestanckim. I diabeł zdołał zwieść tych chrześcijan, a teraz ich religią jest polityka. Wielu z nich z powodu patriotyzmu chce zniszczyć Rosję. Ponieważ Rosja jest ostatnią przeszkodą dla ich zjednoczonego porządku światowego” – powiedział Williamson.

Bp Williamson, jest jednym z czterech biskupów wyświęconych przez abp Marcela Lefebvre’a, w 1988 r. z których 21 stycznia 2009 Benedykt XVI zdjął karę ekskomuniki. Wyraża on przekonanie, że „obecnie Bóg pragnie utworzenia sieci placówek Oporu Katolickiego, gromadzonych wokół Mszy św. (sprawowanej w rycie przedsoborowym), którzy mogliby swobodnie się gromadzić, bez struktur fałszywego posłuszeństwa, które pogrążyły w latach sześćdziesiątych główny nurt Kościoła, a obecnie pogrążają Bractwo Kapłańskie św. Piusa X”.

Równocześnie bp Williamson zapewnia, że kiedy jego sytuacja się ustabilizuje, gotów będzie swój autorytet biskupi oddać do dyspozycji tych, którzy mogą go mądrze wykorzystać. Podaje ponadto numery kont na które można przesyłać ofiary pieniężne.

Urodzony 8 marca 1940 r. w rodzinie anglikańskiej bp Richard Williamson, jest z wykształcenia jest literaturoznawcą. W 1971 r. został przyjęty do Kościoła katolickiego. Po kilku miesiącach wstąpił do seminarium Bractwa Kapłańskiego Św. Piusa X w Écône w Szwajcarii i w 1976 r. przyjął święcenia kapłańskie z rąk abp. Marcela Lefebvre’a. Następnie przeniósł się do USA, gdzie w 1983 r. został rektorem lefebrystowskiego seminarium św. Tomasza z Akwinu w Ridgefield w stanie Connecticut. Funkcję tę pełni nadal po przeniesieniu tej placówki do Winona, w stanie Minnesota.

W czerwcu 1988 r. przyjął sakrę biskupią bez zgody Ojca Świętego z rąk abp. Lefebvre’a i zaciągnął tym samym karę ekskomuniki, co zostało formalnie potwierdzone przez Stolicę Apostolską 1 lipca 1988 r. Nadal pozostawał rektorem seminarium w Winonie. W 2006 r. w Warszawie wyświęcił dwóch księży i siedmiu diakonów dla Bractwa Kapłańskiego Świętego Jozafata Kuncewicza – międzynarodowego zgromadzenia zrzeszającego tradycjonalistycznych księży i seminarzystów obrządku bizantyjskiego, założonego przez księdza Wasyla Kowpaka. Współpracuje ono ściśle z Bractwem Świętego Piusa X i działa na terenie zachodniej Ukrainy.

Bp Williamson udzielił też kontrowersyjnego wywiadu, opublikowanego w styczniu 2009 r., w którym negował zbrodnie Holokaustu. Sprawa odbiła się szerokim echem na świecie, ściągając na papieża Benedykta XVI i Stolicę Apostolską falę krytyki. Watykan wkrótce wyjaśnił, że Ojciec Święty nie znał wcześniej wypowiedzi biskupa na ten temat i dodał, że czterej biskupi są w dalszym ciągu zawieszeni i nie mogą pełnić urzędów w Kościele. W kwietniu 2010 r. został ukarany grzywną w wysokości 10 tys. euro za negowanie zagłady Żydów w czasie II wojny światowej. Rozprawa w sądzie w Ratyzbonie odbyła się pod nieobecność oskarżonego.

Po odejściu z Bractwa św. Piusa X Williamson powołał do życia „Inicjatywę św. Marcela” oraz konsekrował Jean-Michela Faure, Tomása de Aquino Ferreirę da Costę i Gerardo Zendejasa na biskupów w 2015, 2016 i 2017 roku. Z tego powodu został ponownie ekskomunikowany z Kościoła katolickiego w 2015 r.

Advertisement
This entry was posted in antysemityzm, Biskup Williamson. Bookmark the permalink.

1 Response to Biskup poparł Putina. Wcześniej zaprzeczał istnieniu Holokaustu

 1. Lena says:

  Szanowny Panie Adminie,
  z bólem serca dowiaduję się z kanału „W obronie Mszy Św. P-ń Wroniecka 9. Msza Trydencka”, że Kapłan Ruchu Oporu do którego Ks. Michał Woźnicki zwrócił się o pomoc w sprawie sub conditione otrzymanych sakramentów, stwierdził że nie życzy sobie kontaktów z owym Księdzem ponieważ słyszał…….. tylko nieprzychylne opinie o nim…………………………..

  Przecież Ks. Michał Woźnicki w sposób niemal heroiczny zmaga się o przywrócenie Mszy Świętej w rycie rzymskim ……………….. Więc dlaczego taka postawa Księdza Ruchu Oporu……………….??

  18;14 min

  Pozdrawiam serdecznie,

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s